Dva na houpačce

dva-na-houpacce-8

Autor: William Gibson

Konverzační studie vztahu muže a ženy aneb groteska mileneckých omylů.

Jerry přijíždí do New Yorku, aby zapomněl na své rozpadající se manželství. Na večírku potká záhadnou a charizmatickou tanečnici Gitu a mezi nimi to okamžitě zajiskří. Podaří se jim uniknout nástrahám mileneckých omylů? Je možné nastartovat nový život?

Někdo tě k tomu musí rozhoupat. Někdo tě musí přenést přes tvé vlastní peklo. Někdo ti musí pomoci dotknout se nebes. Strhující příběh dvou spřízněných duší. Mezi láskou a nenávisti odhalí svou pravou tvář.

  • Autor: William Gibson
  • Překlad: Jiří Mucha
  • V rolích: Jan Horák a Jitka Osička
  • Choreografie a kostýmy: Anna Čumpelíková
  • Hudba: Felix Slováček
  • Hudební režie: Allan Lazarov
  • Foto: Jiří Skupien
  • Scéna a režie: Světlana Lazarová
  • Produkce: Golden Archer Production s.r.o.

Veřejná generálka: 26. listopadu 2019 v Divadle Kolowrat.

Premiéra: 10.prosince 2019 v Divadle Kolowrat.

Titul je zastupován divadelní agenturou Aura – Pont s.r.o., Veslařský ostrov 62, 147 00 Praha 4, Česká republika.

Producent a provozovací práva: Golde Archer Productions s.r.o.

William Gibson

(1914 - 2008)

Americký dramatik a spisovatel. Během svého života působil na Broadwayi a mezi jeho tamní debut patří hra Two for the Seesaw (Dva na houpačce) z roku 1958, jejichž filmová verze získala dvě nominace na Oscara za nejlepší kameru a nejlepší hudbu. William Gibson je rovněž držitel divadelní ceny Tony Award. Tu získal za svou hru The Miracle Worker z roku 1959, jenž vypráví příběh z dětství americké spisovatelky Helen Kellerové. Později, v roce 1962, Gibson příběh adaptoval na filmovou verzi, která získala nominaci na Oscara za nejlepší adaptovaný scénář. Za hru Dinny and the Witches počátkem 60. let získal nominaci na divadelní cenu Tony Award.

Jan Horák

Vystudoval Divadelní akademii múzických umění v Praze. Jeho hereckými pedagogy byli Jaroslava Adamová, Ladislav Mrkvička a Věra Galatíková. Od roku 2007 do 2013 působil ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti. Jako profesionální herec se velmi věnuje divadlu jednoho herce a vytváří one-man-show, se kterými cestuje po Česku, Slovenku a Itálii. (např. František blázen, příběh o svatém showmanovi. O sv. Františku z Assisi, který chtěl být skromný, a šly za ním davy. Autorský projekt inspirovaný narativním divadlem Daria Fo). Umí hrát na hudební nástroje, jako jsou klarinet, saxofon, flétna a kytara.

Jitka Osička

Divadelní a filmová herečka, zpěvačka, improvizátor a básnířka. Absolventka JAMU v Brně, obor Muzikálové herectví. Působí na divadelních scénách po celé České republice, kde ztvárňuje desítek postav pestrého žánrového zaměření. Je obsazovaná do filmů a TV seriálů (např. Znamení koně, Collet, Vyprávěj, aj.)Smysl tvorby nachází v improvizaci, které se věnuje ve všech oblastech vyjádření sebe sama (herecky, pěvecky, tanečně). Od roku 2018 prezentuje autorský projekt s názvem - Pohybové obrazy. Jedná se o ztvárnění obrazů, soch, kaligrafií aj. do prostoru.

kdy se hraje?

ukázka ze hry

14. května 2020, 19:30

ZRUŠENO

3. června 2020, 19:30

ZRUŠENO

9. října 2020, 19:30

ZRUŠENO

23. října 2020, 19:30

ZRUŠENO

20. listopadu 2020, 19:30

ZRUŠENO

Veřejná generálka: 26. listopadu 2019 v Divadle Kolowrat.

Premiéra: 10. prosince 2019 v Divadle Kolowrat.

Divadlo Kolowrat, Ovocný trh 6, Praha 1.

Vstupenky je možné rezervovat e-mailem na: divadlo@kolowrat.cz.

Rezervace na představení platí pět pracovních dní. Vstupenky je nutné vyzvednout v předprodeji v kanceláři Kolowratových domů v 1. patře paláce Kolowrat (pondělí – čtvrtek 9:00 – 17:00 a pátek 9:00 – 16:30). Platba pouze v hotovosti.

Vstupenky můžete zakoupit i on-line v síti GoOut.cz.

Fotogalerie