allan lazarov

Allan Lazarov

(11.10.1965, Strakonice, ČR)

V létech 1985 - 1992 vystudoval Filmovou a televizní střihovou skladbu na FAMU v Praze. Od r. 1992 do r. 1995 pracoval jako kmenový zaměstnanec České televize.
Od roku 1995 do současnosti spolupracuje s Českou televizí, TV Nova, TV Prima, MGB, Fontis TV, ADV studio, The World Circle Foundation, Herafilm.

V roce 2003, spolu s manželkou Světlanou Lazarovou založil produkční společnost Golden Archer Productions, v níiž je zároveň jednatelem.

Působí jako střihač, režisér, redaktor v oblasti dokumentárního filmu a publicistiky

Střih dokumentárních a publicistických pořadů (výběr):

Devadesátiprocentní anděl, 59 min, Česká televize, WCF, 2000, rež. Světlana Lazarová Život a dílo populárního českého herce bulharského původu Angela Michajlova

Smrt dobrodruha, 59 min, Česká televize, WCF, 2000 , rež. Pavel Křemen O životě a dramatickém osudu českého herce Ivana Luťanského.

Zajatci lesa, 37 min , 2001 , rež. Jiří Suchý, hraný film

Božský skeptik, 52 min, Česká televize, WCF , 2001 , rež. Světlana Lazarová Život a dílo významného českého herce Václava Vosky.

(zobrazit celý text) nahoru
světlana lazarová

Světlana Lazarová

(21.11.1963 Plovdiv, Bulharsko)

Po maturitě na Střední divadelní konzervatoři v Plovdivu (1982) vystudovala Filmovou a televizní střihovou skladbu na FAMU v Praze (1991). Od roku 1996 spolupracuje jako autorka a režisérka s Českou televizí, TV Prima, MGB, Fontis TV, The World Circle Foundation, Herafilm a podílí se na výrobě, dramaturgii a režii filmových a televizních dokumentárních pořadů, seriálů a scénických děl. Je autorkou poezie a scénáře pro hranou tvorbu. Je držitelkou několika významných filmových ocenění. Její filmografie obsahuje přes 100 titulů.

V roce 2003, spolu s manželem Allanem Lazarovem, založila produkční společnost Golden Archer Productions, v niž je zároveň jednatelkou.

Je členkou Asociace režisérů a scénáristů v ČR (ARAS) od roku 2004. Na SPŠ sdělovací techniky přednáší Filmovou tvorbu (od 2004)učila i na VOŠP v Praze (2006)

Scénář a režie dokumentárních filmů (výběr):

Cyklus EGO, Česká televize

Den a noc, 20min , Česká televize,1996 Tragický úděl matky dvou těžce nemocných chlapců.

Tělem a duší, 20 min ,Česká televize, 1997 O soukromé podnikatelce, stavařce, která i ve starém věku si zachovává optimismus a chuť k práci.

Mám štěstí na lidí, 20 min , Česká televize, 1998 Příběh dospívajícího, který hledá své místo v životě.

(zobrazit celý text) nahoru
miroslav kousal

Miroslav Kousal

Pracuje v oblasti filmu a videa jako kameraman již od roku 1995 a je autorem mnoha dokumentárních filmů v oblasti průmyslu, vědy a výzkumu, ekologie, vodního hospodářství, civilizace, zdravotnictví, sociální tématiky, atd.

V současné době je kameramanem na volné noze a střídavě natáčí pro Českou televizi, VISTAFILM Production, FTV Production, Golden Archer Productions , FEBIO TV a jiné společnosti. Z cyklů České televize můžeme uvést např. Předčasná úmrtí, Bojová umění, Cesty víry, Kosmopolis, Významné osobnosti, Světci a svědci, Babylon, Exit 316 – mise, a další.

mgr. jiří mach

Mgr. Jiří Mach

Po několikaleté praxi v různých oblastech televizní tvorby absolvoval v letech 1988-1992 FAMU, obor zvuková tvorba. Poté působil jako mistr zvuku především v oblasti dokumentární tvorby České televize (do roku 1999 jako její zaměstnanec, nyní na volné noze s vlastním zvukovým zařízením). Nárazově působí také jako nezávislý publicista a fotograf a je členem Syndikátu novinářů.

Hudební pořady: v letech 1995-2000 spolupráce na stovkách příspěvků do hudebních cyklů jednak klasické hudby („Haló hudba“, „CD clasic“) a jednak hudby populární („Šedesátka“), spočívající především v natáčení živé hudby. Práce na větších hudebních projektech. Např. v roce 1996 dokument zahrnující živý koncert světové premiéry Lukášových pašijí v Mnichově, provedené mnichovskou filharmonií. Dokumenty o význačných hudebnících a souborech, např. : Petr Eben, Klement Slavický (1990), Oldřich František Korte, Jiří Sternwald, Smetanovo kvarteto (1995).

Životopisné dokumenty: Dominik Tatarka (1991), Vladimír Boudník (1998), Ivan Medek (1999), Egon Bondy (1999), Kardinál Miloslav Vlk (2002), Rudolf Hrušínský (2002), Zdeněk Rotrekl, Václav Renč, Josef Kostohryz, Jan Zahradníček a Václav Prokůpek v dokumentu Heleny Třeštíkové „Vyloučeni z literatury“ (1997). Dále více než 30 dalších osobností v rámci televizního cyklu „13. komnata“ (od roku 2006 do současnosti).

(zobrazit celý text) nahoru
markéta mazourová

Markéta Mazourová

Vystudovala Pražskou konzervatoř obory: klavír,skladba populární hudby, bicí nástroje a Hudební fakultu Akademie múzických umění - studijní obor: bicí nástroje.

BICÍ NÁSTROJE: Soutěž YMFE 2001 - 1.místo, soutěž konzervatoří České a Slovenské republiky - 2.místo.

Orchestrální praxe: Symfonický orchestr hl. města, Pražská komorní filharmonie Pardubická komorní filharmonie Plzeňská filharmonie Komorní orchestr Berg Komorní orchestr Dvořákova kraje Agon Saxofonový kvartet Bohemia Trio PopClasic, Virtuosi di Tuba, Duo Sfynxs, New Orchestra of Dreams ,Two Voices ,Trio Onyx

(zobrazit celý text) nahoru

NOVINKYPřipravujeme nové projekty.

nahoru

golden archer productions s.r.o.